Sunday, January 20, 2013

Pardus 2013 sürümü çok yakında çıkıyor!


Pardus 2013 kurulum ISO kalıpları çok yakında sizlerle buluşacak. Test süreci devam etmektedir. Sizlerin ihtiyaçlarına karşılık verecek eksiksiz sürümü ortaya çıkarmak için çalışılıyor.
Sabrınız için teşekkür eder, çok yakında 2013 sürümü ile buluşacağınızı müjdeleriz!

Yeni çıkacak 2013 sürümüne eğitim belgeleri ile şimdiden hazırlanın!


Aşağıda Pardus için MEB bünyesinde gerçekleştirilen eğitim belgegelerini bulabilirsiniz. Bununla birlikte detaylı bir PArdus kitabı hazırlanmaktadır.
Pardus 2013 ile sürücü derdi kalmıyor

Pardus tüm donanımlar için Linux çekirdeğiyle sağlam ve yüksek performanslı sürücüleri hazır getiriyor. Böylece sistem kurulduktan sonra İnternet üzerinden ya da CD’ler aracılığıyla ekran kartına, yazıcılara erişmek için tek tek sürücü kurma derdi kalmıyor.

Antivirüs aramaya son

Pardus güvenli mimarisi sayesinde virüs bulaşmasına izin vermiyor. Antivirüs yazılımlarına ödenen paralar ve bu uygulamaların çalışırken kaynak israf etmesi tarih oluyor. Pardus’ta çalışan ve uygulama deposundan edinilebilen antivirüs programları ise, Pardus kurulmamış bilgisayarlara yardım etmek ya da virüs bulaşmış taşınabilir diskleri, usb çubukları temizlemek için çalışıyor.

Kullanımı, kişiselleştirmesi kolay işletim sistemi

Pardus, özgür yazılım dünyasındaki en başarılı uygulamaları bir araya getirirken, masaüstü kullanımına yönelik görev ve yaklaşımlara da yenilikçi çözümler sunuyor. Pardus Teknolojileri ile bilgisayarın kullanımı, sistemin kişiye özel hale getirilebilmesi, ayarlaması kolaylaşıyor. Kullanıcı bilgisayarın yapabildiklerine göre değil, bilgisayar kullanıcının isteklerine göre çalışıyor.

No comments:

Post a Comment