Saturday, January 20, 2007

Oyun : World of WarCraft: The Burning Crusade ÇıktıOyun dünyasının efsane ismi World Of Warcraft'ın ilk eklenti paketi The Burning Crusade Türkiye'de gece yarısı satışa sunuluyor. Türkiye için bir ilk olan uygulama ile paketin satışı , Erenköy ve Etiler D&R mağazalarında The Burning Crusade'in satışı başlayacak. Bu özel satış, sınırlı sayıdaki World of Warcraft: The Burning Crusade Collector Edition'ı kapsayacak.

Hazine dolu mahzenler ile ateş kusan ejderhalar arasında geçen World of Warcraft (WOW) oyununun eklentisi böylece, oyunu aratmayacak bir macerayı İstanbul sokaklarına taşıyacak. Oyunda da kahramanlar toplamaları gereken nesnelerin peşinde oyuniçi mekanları dolaşıyorlar.

Dünyanın her yerinden oyunu oynayan ve sanal dünya Azeroth'taki avatarları ile macera peşinde koşan, 8 milyonun üzerindeki WOW kayıtlı kullanıcısı, The Burning Crusade ile Karazhan gibi yeni mekanlarda yeni ve çok güçlü düşmanlarla mücadele etmek zorunda kalacak. Karşılıklı oynama özellikleri ise, yeni biçimiyle oyunun en fazla ilgi gören yanını oluşturuyor.

Oyundaki en yüksek seviye yeni düzenlemeyle birlikte 60'tan 70'e yükselirken, Draenei ve Blood Elves ırklarından birini seçmek de yeni dünyada mümkün olacak. 2004'te başlayan oyun, The Burning Crusade ile oyuncularının zaten düşmeyen tutkusunu daha uzun süre garantiliyor.

Kasım 2004'te ilk çıktığında, büyük sayıda oyuncunun bir karakter seçip online oynadığı MMORPG (massive multiplayer online roleplaying game) kategorisinde oynamanın basitliği ve gösterimin şatafatlı hali ile hemen dikkat çeken WOW, video oyunları kültürünü etkilemekle kalmazken bir dizi karakter, çizgi roman ve roman için de zemin oluşturdu.

No comments:

Post a Comment